Član udruženja Ejub Trako odbranio doktorsku disertaciju

Uvaženi član našeg udruženja Ejub Trako odbranio je 25.05.2022. godine na Poljoprivredno-prehrambenom fakultetu Univerziteta u Sarajevu doktorsku disertaciju na temu „Evaluacija i reklasifikacija tipova tala pedološke karte Bosne i Hercegovine korištenjem savremenih metoda nacionalne genetske i svjetske referentne klasifikacije“.Mentor disertacije je Prof. dr Melisa Ljuša sa Poljoprivredno-prehrambenog fakulteta Univerziteta u Sarajevu, a članovi komisije za odbranu disertacije bili su Prof. dr Hamid Čustović, Prof. dr Mihajlo Marković, Prof. dr Hamdija Čivić i Doc. dr Mirza Tvica.

Rezime disertacije možete pogledati na ovom linku:

pdf Član udruženja Ejub Trako odbranio doktorsku disertaciju  Abstrakt (276,1 KiB, 137 hits)

Ispred Udruženja za proučavanje zemljišta/tla u Bosni i Hercegovini upućujemo iskrene čestitke!